Poduszka to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia sypialni. Jej wybór ma ogromne znaczenie dla głębokości snu, a także dla zdrowia kręgosłupa szyjnego. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych modeli - zarówno poduszek piankowych, jak i puchowych - wśród których z pewnością każdy znajdzie coś dopasowanego do swoich indywidualnych potrzeb. Jaką poduszkę wybrać, aby cieszyć się nieprzerwanym snem przez całą noc?

Jaką poduszkę wybrać?

Zakup dobrej poduszki jest niezwykle ważny. Jest to element wyposażenia sypialnianego odpowiedzialny za zdrowie kręgosłupa szyjnego. Poduszka powinna przede wszystkim stanowić stabilne podparcie dla pleców i głowy. W przeciwnym razie, bardzo szybko może pojawić się dyskomfort w górnych częściach kręgosłupa, a niektóre osoby ze względu na spanie na niewygodnej poduszce mogą nawet doświadczać migren. Poza tym, dzięki wygodnej poduszce można zdecydowanie szybciej zapaść w głęboki sen, a prawdopodobieństwo budzenia się w nocy staje się zdecydowanie mniejsze. Zastanawiając się jaką poduszkę wybrać, warto przeanalizować swoje indywidualne potrzeby i to do nich dopasować poszczególne cechy, którymi powinien charakteryzować się idealny model. 

Poduszka piankowa - czym się charakteryzuje?

Poduszki piankowe z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Dzięki swoim specyficznym właściwościom zapewniają one niebywałą wygodę. Wynika to przede wszystkim z elastyczności punktowej. Poduszki doskonale dopasowują się do kształtu głowy i szyi, a także momentalnie reagują na zmianę pozycji ciała podczas snu. Zapobiega to nadmiernym napięciom mięśni, które mogą powodować ból. Warto zwrócić uwagę na wyjątkową odporność na odkształcenia. Poduszki piankowe bardzo szybko wracają do swojego pierwotnego kształtu. Modele z wypełnieniem piankowym są często polecane alergikom (w szczególności osobom mającym uczulenie na pierze).

Najważniejsze cechy poduszki puchowej

Poduszki puchowe znacznie różnią się od tych piankowych. Ich wypełnienie jest bardzo trwałe, a dodatkowo zapewnia niebywałą lekkość, sprężystość i miękkość. Ogromną zaletą poduszek puchowych jest to, że skutecznie izolują ciepło i zapewniają osobie śpiącej komfort termiczny. Jednocześnie, nie utrudniają wentylacji i nie powodują nadmiernego pocenia się. Popularność i powszechność poduszek puchowych sprawia, że są dostępne w najróżniejszych kształtach i formach, a dzięki temu każdy może wybrać egzemplarz idealnie dopasowany do ulubionych pozycji snu. 

Jakie wypełnienie poduszki jest lepsze?

Jakie wypełnienie poduszki jest lepsze? Piankowe czy puchowe? Praktycznie niemożliwe jest udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Każdy z tych dwóch typów ma bowiem zupełnie inną charakterystykę. Poduszki piankowe z pewnością są bardziej przystępne finansowo, a także precyzyjniej dopasowują się do szyi i głowy użytkownika. Z kolei modele puchowe zapewniają ciepło podczas zimnych nocy, a ich wypełnienie jest wyjątkowo trwałe.

Zakup dobrej poduszki to podstawa dbania o higienę sypialnianą. Dzięki zainwestowaniu w wygodny i wytrzymały produkt, można cieszyć się komfortowym i w pełni regenerującym snem.