Regeneracja organizmu po intensywnym wysiłku fizycznym to kluczowy krok dla zachowania zdrowia fizycznego każdego sportowca. Jednak na co warto zwrócić tutaj szczególną uwagę? Oczywiście, że na wysokiej jakości sen, który wspiera odnowę organizmu i przyspiesza odbudowę tkanek. Aby natomiast zapewnić sobie treściwy i głęboki wypoczynek, nie obędzie się bez doboru odpowiedniego materaca. Wygodne podłoże dostosowane do indywidualnych preferencji sportowca to połowa sukcesu!

Wsparcie dla mięśni

Pozostaje jednak pytanie: jak dobrać materac dla aktywnych? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na właściwości dotyczące wsparcia dla mięśni. Pamiętajmy bowiem, że w czasie snu nie tyle chodzi o naszą wygodę, ile o stabilne podparcie ciała, dzięki czemu zapobiegniemy późniejszym bólom pleców i zadbamy o skuteczniejszą regenerację. Warto więc wybrać elastyczny model, który dopasowuje się do kształtu ciała, a jednocześnie gwarantuje dobre wsparcie i możliwość zachowania prawidłowej postawy ciała. Odpowiedni materac dla sportowca powinien także wywierać minimalny nacisk na ciało, aby możliwy był swobodny przepływ krwi. W ten sposób nasz organizm jest w stanie świetnie się zregenerować i przygotować na dalszy wysiłek. 

Higiena snu

Każdy sportowiec musi pamiętać również o kwestii higieny snu. Dlaczego? Ponieważ intensywny wysiłek fizyczny może wiązać się z nadmierną potliwością, z którą musi sobie poradzić materac, aby móc zapewnić zdrowy wypoczynek. Wybierając zatem podłoże do snu, warto zwrócić uwagę na jego właściwości antyalergiczne lub hipoalergiczne oraz możliwość łatwego czyszczenia i usuwania ewentualnych zanieczyszczeń. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić sobie higieniczne warunki wypoczynku istotne dla właściwej regeneracji organizm, a także samego zdrowia. Zresztą kto chciałby wypoczywać na materacu, w którego wnętrzu gromadzi się wiele zanieczyszczeń? Sama tego świadomość już znacznie obniża jakość naszego snu. 

Zastosowanie odpowiednich materiałów 

Nie bez znaczenia pozostaje także to, z czego wykonany jest dany model. Regenerujący materac to niewątpliwie taki, który składa się z wysokiej jakości materiałów zapewniających wygodny i higieniczny wypoczynek. Lateks czy pianka termoelastyczna będą tutaj doskonałym wyborem, dzięki któremu każdy sportowiec szybko odzyska utracone siły. Przykładowo materac Vegas Termo to model, który z pewnością sprawdzi się u każdej osoby ceniącej aktywność fizyczną. Posiada on bowiem aż 7 stref twardości gwarantujących odpowiednie wsparcie ciała. Z kolei materac SleepMed Premium Plus zapewnia higieniczny wypoczynek na piance termoelastycznej, która idealnie dopasowuje się do kształtu sylwetki użytkownika. Zastosowanie konkretnych materiałów ma więc duże znaczenie dla jakości snu sportowca. 

Dobrze dobrany materac to taki, który wspiera regenerację organizmu. Wybór konkretnego modelu nie musi być jednak aż taki trudny! Z pomocą wskazówek przedstawionych w tym artykule każdy sportowiec z pewnością znajdzie dla siebie idealny materac. Pamiętajmy też, że inwestycja w wysokiej jakości model to gwarancja długoletniego użytkowania i doskonałej wygody.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.