Wybór odpowiedniego materaca dla pary może być nie lada wyzwaniem. Należy bowiem uwzględnić potrzeby obu partnerów, aby każdy z nich mógł cieszyć się komfortowym wypoczynkiem. Dlatego też nic dziwnego, że to właśnie materac 160x200 cieszy się na rynku największą popularnością. Ten rozmiar podłoża do snu wydaje się być najbardziej optymalny. Pozostaje jednak pytanie: jak dobrać odpowiedni model 160x200?

Najlepszy materac 160x200 dla par - jak go wybrać?

Materac 160x200 to jeden z tych, który doskonale sprawdza się w sypialniach małżeńskich. Jest to w głównej mierze materac dla dwóch osób, gdyż zapewnia dużą przestrzeń wypoczynkową. Jeśli jednak chcemy znaleźć dla siebie jak najlepszy model, musimy uwzględnić tutaj przynajmniej kilka czynników. Warto zastanowić się, jaka jest nasza preferowana pozycja snu i jak wygląda nasz obecny stan zdrowia. Przy czym nie powinniśmy zapominać o potrzebach partnera, z którym dzielimy jeden materac. Czasem koniecznie jest znalezienie pewnego kompromisu, aby obydwie osoby mogły cieszyć się satysfakcjonującym i regenerującym wypoczynkiem. Nie pomijajmy też kwestii różnicy między wagą ciała i preferencji dotyczących twardości podłoża do snu.

Model piankowy czy sprężynowy?

Wśród modeli 160x200 możemy zauważyć dwa najlepiej figurujące rodzaje wypełnień: piankę oraz sprężyny. Materace piankowe z całą pewnością wyróżniają się lekkością oraz możliwością dopasowania do kształtu ciała. Poza tym wyróżniają się przewiewnością, dzięki czemu zapobiegają gromadzeniu się zanieczyszczeń wewnątrz materaca oraz zapewniają higieniczny wypoczynek. Takich cech nie brakuje w przypadku modelu Janpol Zeus czy Vegas. Z kolei modele sprężynowe uznawane są za najtrwalsze oraz mogą pochwalić się pracą punktową. Z tego też względu gwarantują większą stabilność ciała podczas snu i będą doskonałym rozwiązaniem dla osób o większej wadze. W szczególności warto tutaj zwrócić uwagę na materac Dallas, który dostaniemy zarówno w rozmiarze 160x200, jak i w 180x200 czy nawet 200x200. To świetne rozwiązanie dla par, które poszukują dobrze podpierającego podłoża.

Twardość jako główna cecha materaca 160x200

Dobór odpowiedniego materaca 160x200 nie jest jednak możliwy bez uwzględnienia jego twardości. Pamiętajmy, że odczuwany komfort podczas wypoczynku to subiektywna ocena, a tym samym naszym zadaniem jest wybór takiego podłoża do snu, który zapewni nam właściwą twardość. Materace najczęściej klasyfikujemy na miękkie, średnio-twarde oraz twarde. W przypadku współdzielenia jednej przestrzeni sypialnianej należy wybrać ten wariant, który spełni oczekiwania obu użytkowników. Wśród ofert materacowych możemy też znaleźć jednak takie modele, które posiadają regulowaną twardość. Cechują się one wielowarstwowym wypełnieniem czy obecnością dodatkowej wkładki, czy pokrowca regulującego poziom stabilności podczas wypoczynku.

Podsumowując, wybór odpowiedniego materaca 160x200 dla pary wymaga wieloczynnikowego podejścia, w którym powinniśmy uwzględnić wypełnienie oraz twardość podłoża do snu. Pamiętajmy bowiem, że zarówno my, jak i nasz partner, chcemy cieszyć się regenerującym wypoczynkiem, a nie będzie to możliwe, dopóki nie zdecydujemy się na model spełniający oczekiwania każdego użytkownika.