Dobry i komfortowy sen jest ważny w każdym wieku, jednak szczególne znaczenie ma on w przypadku osób starszych. Z tego względu warto zainteresować się odpowiednim materacem, który znacząco wpłynie na komfort ich odpoczynku. Jak wybrać materac dla seniora?

Idealny materac dla osoby starszej

Jako eksperci w tej kwestii nalegamy, by szukając materaca dla seniora, zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych aspektów. Modele dla osób starszych pełnią więcej funkcji niż te standardowe – są w stanie pomóc w walce z różnymi schorzeniami i ulżyć w bólu. Dlatego to takie ważne, aby dobrać materac pod osobistą sytuację zdrowotną. W tym wypadku przydać się może materac przeciwodleżynowy lub materac ortopedyczny, które posiadają takie właściwości jak elastyczność czy szybkie dostosowywanie się do ciała.

Na przykład, w przypadku bólu mięśni wspaniale sprawdzi się materac Sleepmed Hybrid Comfort Plus, ponieważ gwarantuje on wyjątkowe podparcie i odciążenie ciała, dzięki czemu mięśnie będą mogły się rozluźnić. Dla seniora o uniwersalnych potrzebach, najlepszym rozwiązaniem okaże się Perdomire Visco Easy, który cechuje się wysoką jakością, ale jednocześnie przystępną ceną i optymalną twardością, która zadowoli każdego.  

Twardość materaca to coś, nad czym powinniśmy się zastanowić. Dobrze by było, gdyby pasowała do osobistych preferencji seniora i jednocześnie odpowiadała jego wadze. Dla osób, które borykają się z otyłością, konieczny będzie materac o wyższej twardości. 

Dopilnujmy też, by rozmiar materaca pasował do ciała użytkownika. W naszym sklepie dostępne są różne wielkości. Najmniejszy to materac dla seniora 90x200, który idealnie sprawdzi się dla drobniejszej osoby. Materac dla seniora 120x200 okaże się zaś uniwersalnym wyborem, a znaczną swobodę zapewni materac dla seniora 160x200.

Jakie korzyści przyniesie odpowiedni materac?

Nie można zaprzeczać, że dopasowany materac to znakomita inwestycja. Nie dość, że zagwarantuje on wygodę i komfortowy sen, to jeszcze może przynieść ulgę w bólu kręgosłupa, utrzyma odpowiednie ułożenie ciała i zmniejszy nieprzyjemne dolegliwości. Ponadto pomoże zachować odpowiednią temperaturę.

Gdzie szukać dobrego materaca?

Zdawszy sobie sprawę, że materac to niesamowicie ważny aspekt w codzienności każdego seniora, warto sprawdzić naszą stronę Centrum Materacy, gdzie można zaznajomić się z bogatą ofertą jeszcze przed zakupem produktu. To idealny moment, aby przedyskutować sprawę z osobą bezpośrednio zainteresowaną i przedstawić seniorowi różne opcje.

Nasze produkty można zakupić też osobiście – w salonach stacjonarnych w Bielsku-Białej lub w Jeleniej Górze. Tam klienci mogą liczyć na wsparcie pracowników i kompleksową pomoc w wyborze, który na pewno okaże się trafiony.

Dobry sen to podstawa satysfakcjonującego życia. Zadbajmy o to, by starsze osoby w naszym otoczeniu zyskały szansę na komfortowy odpoczynek. Bez wątpienia przyczyni się to do poprawy ich samopoczucia i ulży w różnych niedogodnościach. Postawmy więc na sprawdzony, solidny materac dla seniora.