Poduszka to niezbędny element komfortowego i zdrowego wypoczynku. Odpowiada ona za właściwe podparcie naszej głowy, zapobiegając dolegliwościom bólowym szyi. Aby jednak mogła prawidłowo spełniać swoje zadanie, jako użytkownicy musimy dobrać poduszkę do swoich indywidualnych potrzeb. Najlepsza poduszka do spania to ta, która uwzględnia nasze oczekiwania. Poniżej przedstawiamy wskazówki dotyczące wyboru idealnej poduszki. 

Poduszka do spania o odpowiednim wypełnieniu

W pierwszej kolejności warto przyjrzeć się wypełnieniu poduszki, gdyż tak naprawdę to ono warunkuje pozostałe właściwości produktu. Obecnie najbardziej popularne są poduszki o wypełnieniu syntetycznym, np. z kulek poliestrowych, silikonu lub lateksu. Być może trafnym wyborem będzie tutaj model PerDormire Moore. Jest to poduszka oparta na piance memory, która doskonale dopasowuje się do kształtu głowy oraz karku. Poza jednak kwestią wygody modele syntetyczne posiadają jedną istotną cechę - są antyalergiczne. Nie wywołują niepożądanych reakcji alergicznych i cechują się świetną przewiewnością. Uniemożliwiają magazynowanie się wilgoci i zanieczyszczeń wewnątrz poduszki, co przekłada się na zwiększenie poziomu higieny snu. Na rynku możemy również dostać poduszki o wypełnieniu np. puchowym czy z pierza. Są one natomiast rozwiązaniem, od którego stopniowo odchodzimy. 

Stopień twardości poduszki

Odpowiedź na pytanie, jak wybrać poduszkę, powinna także uwzględniać jej twardość. Zastanówmy się, czy preferujemy bardziej miękką powierzchnię snu czy może twardszą. Najlepiej jest znaleźć złoty środek, dzięki któremu będzie nam zarówno wygodnie, jak i nasza głowa otrzyma stabilne wsparcie. Przy ewentualnych schorzeniach kręgosłupa, a zwłaszcza odcinka szyjnego, warto zastanowić się nad twardszym modelem, aby mieć pewność, że niezależnie od przybranej pozycji, otrzymamy kompleksowe wsparcie. Poduszka powinna mieć taki stopień twardości, który eliminuje dolegliwości bólowe i pomaga zachować prawidłową postawę ciała. 

Poduszka ortopedyczna dla problemów zdrowotnych

Podczas poszukiwań odpowiedniej poduszki kluczowe jest rozpatrzenie ewentualnych problemów zdrowotnych. Wówczas słusznym wyborem może okazać się poduszka ortopedyczna, taka jak SleepMed Premium Pillow. Jest to produkt, który zapobiega pogłębianiu się dysfunkcji, dolegliwościom bólowym oraz zapewnia czyste środowisko snu. Poduszki ortopedyczne są też szczególnie zalecane dla osób o wadach postawy czy schorzeniach kręgosłupa. Zazwyczaj posiadają one większą twardość, ale dzięki wypełnieniu z pianki termoelastycznej doskonale dopasowują się do krzywizn głowy oraz karku. Warto zastanowić się nad zakupem tego modelu, jeśli faktycznie zmagamy się z pewnymi problemami zdrowotnymi.

Aby móc wybrać idealną dla siebie poduszkę, należy uwzględnić wiele czynników, takich jak wypełnienie, twardość, a może ewentualne problemy zdrowotne. Wówczas jesteśmy w stanie odpowiedzieć sobie, czego tak naprawdę potrzebujemy. Twarde poduszki o wypełnieniu syntetycznym z pewnością sprawdzą się osobom o dolegliwościach bólowych pleców, zaś bardziej miękkie modele będą odpowiednie dla użytkowników poszukujących relaksującego komfortu.