Zakup materaca to zawiły proces wymagający dużej ilości czasu. Musimy bowiem przetestować wiele modeli zanim zdecydujemy się na ten właściwy. Jednak kiedy materac w końcu trafi do naszego domu, powinniśmy o niego dbać, aby posłużył nam przez wiele lat. Jak więc to zrobić? Dobrym początkiem będzie jego odpowiednie rozpakowanie oraz czas poświęcony na leżakowanie. Dlaczego zatem materac musi leżeć 72 godziny po rozpakowaniu? Odpowiadamy!

Dlaczego materac musi przeleżeć 72 godziny po rozpakowaniu?

Odpowiednie użytkowanie materaca po zakupie jest bardzo ważne. W związku z tym, pamiętaj, aby nowy model przeleżał co najmniej 72 godziny po rozpakowaniu. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu procesowi Twój materac:

  • •  odzyska sprężystość oraz objętość;
  • •  zyska odpowiednią funkcjonalność;
  • •  zapewni bezpieczeństwo użytkowania.

Ważne jest jednak podkreślenie, że w zależności od tego, jak Twój materac zostanie zapakowany, czas jego leżakowania może się znacznie skrócić. Pamiętaj jednak, że pielęgnacja materaca to jednak nie tylko jego leżakowanie. Aby zapewnić wybranemu modelowi długą żywotność, powinniśmy dobrać odpowiednie dodatki, takie jak ochraniacz MollyFlex, który pozwoli utrzymać czystość i świeżość podłoża.

Materac w rolce

Zwinięcie materaca w rolkę to jeden ze sposobów na przetransportowanie produktu. Taki sposób pakowania zajmuje mniej miejsca dzięki czemu znacznie ułatwia transport i obniża jego koszty. Powinieneś mieć jednak świadomość, że nie każde podłoże nadaje się do zrolowania głównie ze względu na wypełnienie. Jeżeli zakupiony przez Ciebie model został zapakowany w tak zwaną „tubę”, ułóż go po rozpakowaniu na stelażu łóżka i odczekaj pełne 72 godziny. Dlaczego tak długo? Ponieważ jest to maksymalnie długi czas, jakiego materac potrzebuje do uzyskania 100% objętości.   

Materac dostarczany na płasko

W przeciwieństwie do materaca w rolce, model pakowany na płasko nie wymaga leżakowania po rozpakowaniu, ponieważ kiedy trafia do odbiorcy jest już w pełni przygotowany do użytku. W przypadku modeli sprężynowych musisz jednak pamiętać, aby nie zginać takiego materaca, ponieważ może to spowodować zahaczenie kieszeni o kieszeń, a to skutkuje uszkodzeniem struktury podłoża. 

Kupno każdego materaca wiąże się z poświęceniem temu procesowi dużej ilości czasu. W zależności od tego, w jaki sposób został zapakowany materac, musimy poświęcić trochę czasu na to, aby mógł ponownie nabrać swoje właściwości. Układając materac na stelażu i odczekanie 72 godzin gwarantuje, że podłoże wróci do pierwotnego stanu. Mamy nadzieję, że dzięki temu wpisowi wiesz już, jak dbać o materac.