Materace sprężynowe | Materace kieszeniowe – sklep CentrumMateracy

Sprężynowe

Klasyka w świecie materacy – materace sprężynowe

Materace sprężynowe są klasyką od dziesięcioleci. Wszyscy znamy je z domów naszych rodziców lub dziadków, którzy mieli je od czasów, gdy były kupowane w sklepach meblowych. To najpopularniejszy typ materaca – nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Dzięki swoim walorom cieszą się one niesłabnącą popularnością wśród koneserów dobrej jakości snu.

Materace sprężynowe – jakie są zalety materacy sprężynowych?

Materace sprężynowe są bardzo wygodne, ale nie oznacza to, że muszą być twarde. Klasyczne modele materacy sprężynowych mają na wierzchu sprężyn miękką warstwę wierzchnią – może to być pianka lub naturalne materiały (wełna, włosie końskie), ale zawsze jest to produkt wysokiej jakości. Efektem jest miękka powierzchnia, która odciąża punkty nacisku kościstych części ciała i zapewnia komfortowy sen.

Materace sprężynowe są odpowiednie dla osób z alergiami. To naturalne materiały użyte do ich produkcji, które nie gromadzą kurzu ani roztoczy.

Materace te są idealne dla osób, które lubią spać na boku lub brzuchu, ale nie mogą spać w tej pozycji na innych rodzajach materacy. Miękkość i elastyczność sprężyn w połączeniu z odpowiednią twardością podłoża zapewniają dobre podparcie dla pleców nawet w pozycji na wznak.

Materace sprężynowe są bardzo trwałe. Ze względu na sposób ich wykonania, ewentualne uszkodzenia sprężyn ograniczają się do poziomu indywidualnego, co oznacza, że jeśli jedna sprężyna pęknie, nie będzie to miało wpływu na pozostałe.

Ten typ materacy jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości – ze względu na materiałowe pokrowce są idealne dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na pielęgnację i chcą szybko założyć pokrowiec z powrotem po jego wypraniu.

Materace sprężynowe, materace piankowe – na co zwracać uwagę przy zakupie materaca sprężynowego?

  • Kieszeniowe materace sprężynowe i materace piankowe najlepiej kupować u tych producentów, którzy do produkcji używają naturalnych materiałów.

  • Sprawdzajmy, czy poszczególne sprężyny nie są zbyt cienkie i nie uginają się pod naszym ciężarem – to zapewnia wysoką elastyczność materaca.

  • Każdy powinien być w stanie znaleźć materac o wysokości, jakiej szuka (im wyższy tym lepiej, bo zazwyczaj jest wygodniejszy).

  • Zwracajmy uwagę, czy materac, który chcemy kupić, będzie pasował do ramy naszego łóżka. Jeśli będzie za mały, może się przechylać i przemieszczać podczas snu, a to może wpłynąć niekorzystnie na nasze dobre samopoczucie.

  • Warto sprawdzić, czy materac sprężynowy ma zróżnicowane strefy twardości – dobrze dobrana twardość materaca zapewni nam optymalne podparcie podczas snu.

  • Jeśli chcemy kupić materac, który będzie służył nam przez długi czas, wybierzmy przyjazny dla środowiska materiał naturalny. Im wyższy procent naturalnych materiałów w materacu sprężynowym, tym lepszy wpływ na nasz zdrowy sen.

  • Unikajmy bardzo tanich modeli, które można kupić w niskich cenach, a które nie oferują pełnej funkcjonalności (np. izolacji cieplnej i akustycznej). Taka niska jakość jest związana z różnego rodzaju nieprzyjemnymi „niespodziankami”.

Materac sprężynowy – jakie są najpopularniejsze rodzaje materacy sprężynowych?

Najpopularniejszym typem jest klasyczny materac z twardą warstwą wierzchnią na sprężynach, który jest łatwy w utrzymaniu i zapewnia dobre podparcie dla pleców. Taki materac podkreśla kształt ciała i uwydatnia nawet drobne nierówności. Nadaje się dla osób z silnymi punktami nacisku (np. części kostne).

Innym popularnym typem jest sprężynowy materac kieszeniowy. Ten typ jest najlepszy dla osób z problemami z kręgosłupem oraz dla tych, które potrzebują bardzo wysokich (i grubych) krawędzi materaca, aby uniknąć przesuwania się ciała na łóżku.

Materace sprężynowe SleepMed Hybrid Premium i Hybrid Supreme

Materace sprężynowe z serii SleepMed charakteryzują się bardzo zaawansowaną konstrukcją. Oferują unikalne połączenie wysokiej jakości wsparcia sprężyn kieszeniowych oraz miękkiej warstwy górnej, która wykonana jest z materiałów elastycznych, zapewniających bardzo dobry komfort i podparcie dla kręgosłupa.

Wszystkie modele zostały opracowane w oparciu o najnowsze dane z badań nad snem, dzięki czemu zapewniają optymalne poczucie komfortu i dobre samopoczucie podczas snu.

Materac SleepMed Hybrid Premium jest materacem sprężynowym, a jego proporcjonalnie wyważone elementy, jak również trzy bardzo różne rodzaje pianek (termoelastyczna pianka VitaRest®, dwie warstwy pianki wysokoelastycznej VPPHR i pianka FlexiFoam), zapewniają komfort i dobre podparcie ciała w każdym punkcie, nie powodując bólu ani dyskomfortu. Materac ten ma aż cztery twardości, dzięki możliwości przełożenia pianki VitaRest® na drugą stronę materaca. Produkt ten jest naprawdę godny polecenia, jest jednym z ciekawszych modeli materacy na bazie sprężyn kieszeniowych dostępnych na polskim rynku. Jest modelem o zróżnicowanych twardościach, zapewnia stabilne podparcie, gwarantuje wygodę i zdrowy sen przez całą noc. Jego bliźniaczy model SleepMed Hybrid Supreme różni się tym, że ma większe warstwy pianek: termoelastycznej VitaRest® i wysokoelastycznych VPPHR, dzięki czemu wkład nie tylko zyskuje na trwałości, ale także staje się bardziej odporny na eksploatację, a przede wszystkim oferuje świetną elastyczność punktową, która sprawia, że materac w sposób anatomiczny dopasowuje się do naturalnych krzywizn naszego ciała.

Sprężyny kieszeniowe w materacu – jakie są ich zalety?

Sprężyny mają wiele zalet. Po pierwsze, zapewniają dobre podparcie kręgosłupa – dzięki równomiernemu rozłożeniu nacisku na wszystkie części naszego ciała. Po drugie, dzięki sprężynom kieszeniowym możliwe jest wykonanie materaca o zmiennej twardości, co zapewnia poprawę komfortu i lepsze dopasowanie do kształtu naszego ciała. Po trzecie, materac sprężynowy o bardzo dobrej jakości nie powoduje bólu ani ucisku punktowego na ciało. Każda sprężyna jest zamknięta w kieszonce, co umożliwia jej ruch niezależnie od siebie. System ten sprawia, że sprężyny są równomiernie rozłożone w kierunku krawędzi materaca, co zapobiega ich zbliżaniu się do siebie i tym samym powstawaniu grudek. Wewnętrzna struktura materaca dłużej zachowuje swój pierwotny kształt niż w modelach bez kieszeni. Kolejną zaletą jest to, że sprężyny są bardzo trwałe.

Materac SleepMed Hybrid... Materac SleepMed Hybrid... 2
  • -15%
1 571,65 zł 1 849,00 zł
Możliwość prania w pralce w temp. do 60˚C 15 lat gwarancji Antyalergiczny Pianka termoelastyczna Wentylacja Zamek rodzielczy Sprężyny Multipocket Materac o 4 twardościach
Materac SleepMed Hybrid... Materac SleepMed Hybrid... 2
  • -15%
1 954,15 zł 2 299,00 zł
Możliwość prania w pralce w temp. do 60˚C 15 lat gwarancji Antyalergiczny Pianka termoelastyczna Wentylacja Zamek rodzielczy Sprężyny Multipocket Materac o 4 twardościach
Strona główna

Materac Classic

1 100,00 zł
7 stref twardości Materac Średni Sprężyny kieszeniowe Kokos 10 lat gwarancji Antyalergiczny Wentylacja Zamek rodzielczy
Strona główna

Materac Silver

1 400,00 zł
7 stref twardości Materac Średni Sprężyny kieszeniowe Kokos 10 lat gwarancji Antyalergiczny Pianka wysokoelastyczna Wentylacja
Strona główna

Materac Hard

1 200,00 zł
7 stref twardości Sprężyny kieszeniowe 10 lat gwarancji Antyalergiczny Kokos Wentylacja Zamek rodzielczy bardzo twardy
Strona główna

Materac Carnival

1 700,00 zł
7 stref twardości Materac Twardy Sprężyny kieszeniowe Kokos 10 lat gwarancji Antyalergiczny Pianka termoelastyczna Wentylacja
Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usługi zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w swojej przeglądarce.