Materace z pianki wysokoelastycznej | Tanie materace piankowe | Materac piankowy – sklep CentrumMateracy

Piankowe

Zdrowy sen – od czego zależy? Ważna rola materaca piankowego

Czy można odpowiedzieć na pytanie, co to znaczy zdrowy, dobrej jakości sen? Co jest nam do tego potrzebne? Warto zastanowić się nad tym zagadnieniem bardziej szczegółowo, ponieważ brak odpowiedniego i niezakłóconego nocnego wypoczynku wpływa mocno negatywnie na nasze zdrowie. Dodatkowo może przysporzyć nam wielu niedogodności w ciągu dnia.

Aby zrozumieć, jakie czynniki wpływają na nasz dobry nocny wypoczynek, powinniśmy najpierw zrozumieć, jak przebiega prawidłowy sen i jakie funkcje dokładnie spełnia ten proces dla człowieka. Konieczność dobrego nocnego wypoczynku jest często niedoceniana, ale tak naprawdę bez niego nie byłoby życia!

Człowiek zapada w głęboki sen zazwyczaj po dwóch godzinach leżenia w łóżku. Zapadanie w głęboki sen jest bardzo ważne dla organizmu, gdyż to właśnie w tej fazie regenerują się nasze komórki i usuwane są toksyny z organizmu. Aby zasypiać szybko i bez problemów, powinniśmy stworzyć środowisko sprzyjające odpoczynkowi. Oznacza to, że w sypialni powinno być ciemno, cicho i chłodno. Ważne jest również, aby przed snem nie oglądać telewizji i nie korzystać z urządzeń elektronicznych, ponieważ stymulują one mózg i utrudniają zasypianie.

Oprócz stworzenia dobrego środowiska do snu, istnieją inne czynniki, które odgrywają ważną rolę w uzyskaniu dobrego nocnego odpoczynku. Należą do nich nawyki naszego stylu życia, dieta, leki, stres itp.

Co jeszcze ma wpływ na zdrowy sen? Nasz materac nawierzchniowy!

Ważne jest, aby wybrać materac, który jest wygodny i odpowiednio podpiera ciało. Materac nie powinien być ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Zaleca się spanie na materacu średnim, co pozwoli uniknąć negatywnych skutków zarówno bardzo twardego materaca, który nie jest w stanie prawidłowo podeprzeć kręgosłupa, jak i zbyt miękkiego materaca, w którym nasze ciało się zapada. Jeżeli podczas snu znajdujemy się w tak niewygodnej pozycji, że nasze stopy znajdują się wyżej niż głowa, oznacza to, że materac, na którym śpimy, jest dla nas prawdopodobnie zbyt twardy. Taka pozycja pozbawia nas spokojnego nocnego odpoczynku, a także może powodować bóle pleców.

Jeśli jest jedna rzecz, którą poleca się przy wyborze materaca, to jest to kupno produktów wysokiej jakości, ponieważ w ten sposób możemy mieć pewność, że będą nam służyć przez wiele lat.

Materac piankowy – innowacyjne rozwiązanie w sypialni

Materace piankowe to popularny rodzaj materacy, który oferuje wiele korzyści. Materace piankowe można znaleźć w wielu różnych typach i modelach, z których każdy oferuje swój własny zestaw cech. Większość nowoczesnych konstrukcji materacy piankowych posiada kilka warstw wykonanych z różnych materiałów, które zapewniają optymalną wentylację i właściwości amortyzujące. Dzięki temu materace piankowe są bardzo przewiewne i nie przegrzewają się podczas snu. Niektóre rodzaje pianek są zaprojektowane tak, aby były niezwykle elastyczne, co sprawia, że są idealne dla osób z bólami kręgosłupa. Wysoka elastyczność pozwala materacowi idealnie dopasować się do każdego typu ciała i wspierać je we wszystkich jego punktach. Materace piankowe doskonale sprawdzą się dla alergików i osób z problemami związanymi z kręgosłupem.

Materace piankowe wysokoelastyczne – co to jest pianka wysokoelastyczna?

Pianka wysokoelastyczna to rodzaj pianki poliuretanowej, która została zaprojektowana w taki sposób, aby charakteryzowała się wysokim stopniem sprężystości. Oznacza to, że materiał będzie w stanie utrzymać ciężar naszego ciała, a jednocześnie będzie niezwykle miękki i wygodny. Materac powraca do swojego pierwotnego kształtu po użyciu, więc poziom wsparcia jest stale utrzymywany. To sprawia, że pianka wysokoelastyczna jest idealna dla tych, którzy lubią zmieniać pozycje w nocy, ponieważ pianka natychmiast dostosuje się do nowego ułożenia ciała. Co najważniejsze – materac z pianki wysokoelastycznej pozwala na rozłożenie ciężaru ciała na całej powierzchni materaca, co bardzo korzystnie działa na krążenie krwi, nasze stawy i nerwy nie ulegają niekomfortowym uciskom, a nasze mięśnie są rozluźnione jak nigdy dotąd.

Spanie na wysokiej jakości materacu piankowym jest jednym z najlepszych sposobów na poprawę jakości snu! Materac nawierzchniowy z pianki termoelastycznej.

Jeśli szukamy sposobu, aby cieszyć się niezakłóconym nocnym odpoczynkiem każdej nocy, to inwestycja w dobrej jakości materac piankowy z pamięcią (pianka flexifoam) może być tym, czego potrzebujemy. Materace z pianki memory oferują wiele korzyści, którym inne materiały pościelowe po prostu nie dorównują, np. najwyższy komfort i lepsze ułożenie kręgosłupa niż w przypadku zwykłych łóżek sprężynowych. Pozwalają one również na cyrkulację powietrza pomiędzy ich warstwami, dzięki czemu nie nagrzewają się zbytnio w nocy. Jeśli cierpimy na bóle pleców, materac piankowy z pamięcią jest idealnym rozwiązaniem – pomoże nam złagodzić ból i poprawi ogólną jakość naszego snu.

Materac piankowy idealny dla naszej wygody i zdrowia – wysoki komfort snu dzięki materacom z pianki wysokoelastycznej

Ogólnie rzecz biorąc, materac z pianki wysokoelastycznej jest dobrym wyborem, jeżeli chcemy spać wygodnie. Nawet osoby, które często przewracają się w łóżku, z łatwością zasną na tych materacach, ponieważ są one wystarczająco nośne dla wszystkich pozycji snu. Dotyczy to zwłaszcza bardziej miękkich modeli, które ułatwiają zmianę pozycji. Jeśli cierpimy na schorzenia kręgosłupa, materace te zapewniają również dobre podparcie dla naszych kręgów. A jeśli jesteśmy alergikami, zwróćmy uwagę na modele z pianki wysokoelastycznej, które można prać w temperaturze 60°C, dzięki czemu pozbędziemy się alergenów. Wszystko dla poprawy komfortu naszego snu.

Materace piankowe w różnych rozmiarach – wszystko dla lepszego komfortu snu

Materace z pianki wysokoelastycznej są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, od pojedynczych do superking size. Oznacza to, że można znaleźć materac piankowy do każdej wielkości sypialni. Dotyczy to zwłaszcza modeli z pianki wysokoelastycznej, które stają się coraz bardziej popularne. Na przykład piankowy materac PerDormire Mind Memory to jeden z najlepszych modeli ortopedycznych dostępnych na rynku. Cechuje go idealne dopasowanie się do ciała użytkownika, podpiera kręgosłup w sposób odciążający kręgi, redukuje drgania, odprowadza wilgoć, a rozłożenie ciężaru ciała na całej powierzchni materaca pozytywnie wpływa na krążenie krwi. Materac Perdormire 160 × 200 dopasuje się do większości łóżek małżeńskich – pozwala na idealny wypoczynek po ciężkim dniu. Dzięki takiej wygodzie, komfort naszego życia zdecydowanie się poprawi. Zrelaksowane mięśnie to także spokojniejsze myśli i mniejsze uczucie stresu. Warto zapewnić sobie i swoim najbliższym odrobinę luksusu w czasie snu – z pewnością zapewni to materac wykonany z pianki termoelastycznej.

Materace z pianki wysokoelastycznej zapewniają głęboki sen i korzyści zdrowotne dla wszystkich – nawet dla alergików, gdyż oferują wcześniej już wspomniane właściwości antyalergiczne. Jeśli często budzą nas napady kaszlu, swędzenie skóry lub uporczywe drapanie w gardle, warto zapoznać się z ofertą materaców wykonanych z pianki wysokoelastycznej! Z pewnością każdy bez trudu znajdzie swój idealny piankowy materac.

Komfortowy sen z materacem z pianki – materace piankowe to gwarancja spokojnego snu

Możemy znaleźć materace piankowe, które zmieszczą się w prawie każdym budżecie. To sprawia, że łatwo jest uzyskać dobry sen bez poświęcania ciężko zarobionych pieniędzy. Dla przykładu, niedrogie materace SleepMed Comfort Plus oraz materace SleepMed Premium (a także inne materace piankowe z serii SleepMed) nadają się dla wielu osób, gdyż mają niesamowite właściwości, jeśli chodzi o stopień stref twardości. Materace te dostosowują się dzięki czterem stopniom twardości, którą uzyskujemy dzięki możliwości zdjęcia lub przełożenia topu na drugą stronę materaca. To świetny wybór, jeśli nie mamy pewności co do poziomu twardości, który będzie nam najbardziej odpowiadał. Nie zwlekajmy więc dłużej! Zamówmy swój wysokoelastyczny materac piankowy już dziś i zacznijmy cieszyć się dobrym snem.

Strona główna

Materac PerDormire Visco Easy

123
1 350,00 zł
Dobry wybór 10 lat gwarancji Antybakteryjny Antyalergiczny Dwie twardości Materac elastyczny Materac odwracalny Pianka memory Pianka wysokoelastyczna Możliwość prania pokrowca do 30°C Wentylacja Zamek rodzielczy Dla par o różnej wadze Wygodne opakowanie
2 385,00 zł
Dobry wybór 10 lat gwarancji Antybakteryjny Antyalergiczny Materac odwracalny Pianka memory Możliwość prania pokrowca do 30°C Wentylacja Zamek rodzielczy Materac dla par o różnej wadze Dla seniorów Wygodne opakowanie
2 709,00 zł
Materac twardy Dobry wybór Odwracalny 10 lat gwarancji Antybakteryjny Antyalergiczny Pianka memory Pianka wysokoelastyczna Możliwość prania pokrowca do 30°C Uchwyt Wentylacja Zamek rodzielczy Materac rolowany do transportu
Materac SleepMed Comfort Materac SleepMed Comfort 2
  • -35%
Strona główna

Materac SleepMed Comfort

1 299,35 zł 1 999,00 zł
Możliwość prania w pralce w temp. do 60˚C 15 lat gwarancji Antyalergiczny Pianka termoelastyczna Pianka wysokoelastyczna Wentylacja Zamek rodzielczy Materac o 4 twardościach
Materac SleepMed Premium Materac SleepMed Premium 2
  • -30%
Strona główna

Materac SleepMed Premium

1 644,30 zł 2 349,00 zł
Możliwość prania w pralce w temp. do 60˚C 15 lat gwarancji Antyalergiczny Pianka termoelastyczna Pianka wysokoelastyczna Wentylacja Zamek rodzielczy Materac o 4 twardościach
Materac SleepMed Supreme Materac SleepMed Supreme 2
  • -30%
Strona główna

Materac SleepMed Supreme

2 099,30 zł 2 999,00 zł
Możliwość prania w pralce w temp. do 60˚C 15 lat gwarancji Antyalergiczny Pianka termoelastyczna Pianka wysokoelastyczna Wentylacja Zamek rodzielczy Materac o 4 twardościach
Materac SleepMed Comfort Plus Materac SleepMed Comfort Plus 2
  • -30%
1 924,30 zł 2 749,00 zł
Materac Średni Możliwość prania w pralce w temp. do 60˚C 15 lat gwarancji Antyalergiczny Pianka termoelastyczna Wentylacja Materac o 4 twardościach Materac z odpinanym topem
Materac SleepMed Premium Plus Materac SleepMed Premium Plus 2
  • -30%
2 169,30 zł 3 099,00 zł
Materac Średni Możliwość prania w pralce w temp. do 60˚C 15 lat gwarancji Antyalergiczny Pianka termoelastyczna Wentylacja Materac o 4 twardościach Materac z odpinanym topem
Materac SleepMed Supreme Plus Materac SleepMed Supreme Plus 2
  • -30%
2 589,30 zł 3 699,00 zł
Materac Średni Możliwość prania w pralce w temp. do 60˚C Odwracalny 15 lat gwarancji Antyalergiczny Pianka termoelastyczna Wentylacja Materac o 4 twardościach
5 624,00 zł
7 stref twardości Materac średnio-miękki Dobry wybór 10 lat gwarancji Antybakteryjny Antyalergiczny Dopasowany do stelaży podnoszonych Pianka termoelastyczna Pianka wysokoelastyczna Uchwyty boczne Wentylacja Zamek rodzielczy
Pokazano 1-10 z 14 pozycji

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usługi zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w swojej przeglądarce.