Wybór materaca dla samego siebie może wiązać się z różnymi problemami, np. brakiem wiedzy dotyczącej wypełnień materacy. Jeśli wybierasz podłoże do spania razem ze swoją partnerką lub partnerem, to zadanie wydaje się jeszcze trudniejsze, ponieważ produkt musi spełniać oczekiwania dwóch osób!  Pary mogą różnić się od siebie wzrostem, wagą oraz preferencjami dotyczącymi materaca. Jedne osoby wolą spać na miękkiej powierzchni, a inne uwielbiają twarde podłoża. Jak to połączyć? Wspólne spanie w jednym łóżku jest przyjemne, ale czy możliwe jest wybranie materaca, który będzie odpowiadał obojgu partnerom? 

Wielkość materaca

Wielkość materaca jest bardzo ważna podczas wybierania odpowiedniego produktu, ponieważ dobrze dobrany zapewni komfort snu i sprawi, że każda osoba będzie miała swoją przestrzeń w łóżku. Jeśli pozwala na to sypialnia, to dużo lepszym rozwiązaniem będzie materac 180x200 niż 160x200 centymetrów, choć ten drugi również jest duży i można się na nim czuć swobodnie. Oczywiście, są jeszcze większe rozmiary materaców i są dedykowane osobom, które są bardzo wysokie i ich wzrost przekracza 190 centymetrów. Dodatkowo większe materace są również bardzo dobre dla osób o większej masie ciała.

Dopasowana twardość

Przy wyborze twardości materaca, idealnie by było, gdyby partnerzy mieli zbliżone do siebie preferencje dotyczące właśnie tej cechy, ponieważ znacznie ułatwiłoby to wybór idealnego produktu. Jeśli jednak tak nie jest, to należy przede wszystkim zwrócić uwagę na masę ciała osób, które będą z tego materaca korzystać. Obecnie w różnych sklepach z materacami można kupić produkty o 5 różnych twardościach: H2, H3, H4 oraz H5. Twardość H2 idealnie sprawdzi się u osób, których waga waha się między 50 a 80 kilogramów, natomiast materac H3 będzie doskonały dla osób ważących między 80 a 100 kilogramów. Materace o twardościach H4 oraz H5 są idealnym wyborem dla osób, których masa ciała przekracza 100 kilogramów. Takie materace posiadają dodatkowe wzmocnienia, które mają za zadanie sprawić, aby materac za szybko się nie wgniótł. Jeśli Ty i Twój partner macie podobną masę ciała, to nie ma problemu z wyborem odpowiedniej twardości. Kiedy wasze wagi mocno się od siebie różnią, możecie wybrać dwa różne materace i położyć je obok siebie w jednej ramie. To jednak nie gwarantuje 100% komfortu, ponieważ produkty mogą mieć różną wysokość. Inną opcją jest wybór jednego materaca, który z jednej strony będzie miał wbudowaną specjalną warstwę. Zapewni ona optymalny wypoczynek nawet osobom, których wagi mocno się od siebie różnią.

Materace dla par

Bardzo dobrym rozwiązaniem dla par o różnej masie ciała są materace hybrydowe, ponieważ tego typu produkty zostały zaprojektowane właśnie z myślą o takich parach. Zazwyczaj składają się z kilku warstw: płyty lateksowej, pianki termoelastycznej, która przystosowuje się do sylwetki za pomocą ciepła ciała, pianki wysokoelastycznej oraz sprężyn kieszeniowych. Takie połączenie sprawia, że materace są bardzo wytrzymałe. Idealnym przykładem będzie Materac Janpol Helio, który dostępny jest w wielu rozmiarach, więc na pewno znajdziesz coś idealnego dla siebie i swojej drugiej połówki. Ten produkt składa się z pianki termoelastycznej, sprężyn kieszeniowych oraz kolejnej warstwy pianki termoelastycznej, która idealnie dopasowuje się do sylwetki. 

Najlepsze materace dla par to takie, które będą dopasowane zarówno do jednego partnera, jak i drugiego. Najlepszym wyborem będzie materac hybrydowy o twardości dopasowanej do waszej wagi. Pamiętajcie, że możecie również wybrać produkt, który z jednej strony będzie miał blat z kokosa lub lateksu, który sprawi, że powierzchnia będzie twardsza. Nie czekaj i już dziś zapewnij sobie i swojej drugiej połówce komfort snu, kupując idealny materac dla par!