Nie ma wątpliwości, że każdemu z nas zależy na tym, aby posiadać wygodny materac, na którym w pełni będziemy mogli się odprężyć. Dla wielu osób istotne znaczenie ma też ekologia, dlatego pragną zadbać o więcej ekologicznych rozwiązań w ich życiu. Jednym z ich sposobów jest wybór materacy naturalnych. Czy jednak rzeczywiście lepiej wpływają one na środowisko i nasze zdrowie? Poznaj odpowiedź! 

Czym charakteryzują się materace z naturalnymi wkładami?

Niektóre osoby mogły jeszcze nie zetknąć się z takim produktem jak materace ekologiczne. Znaczna większość ludzi jest bowiem przyzwyczajona do materacy sprężynowych, lateksowych czy piankowych. Okazuje się, że materace naturalne również cieszą się dużą popularnością. Bez wątpienia niemały wpływ będzie miała na to rosnąca świadomość społeczeństwa i rozwój ekologicznych rozwiązań. Coraz więcej osób stawia na świadome działania, zwracają uwagę również na to, co kupują.

We wkładach materace ekologicznych możemy natknąć się na takie składniki jak:

  • naturalny lateks, 
  • kokos, 
  • gryka, 
  • olejek rycynowy, 
  • olej sojowy,
  • len.

Produkty te zostały stworzone za pomocą materiałów, które pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Wyróżniają się też tym, że spełniają warunki zasad zrównoważonego rozwoju. Właściwości materacy pozytywnie oddziałują na nasz organizm. Warto wspomnieć też o tym, że zapewniają one równie wysoki komfort snu co syntetyczne modele. Wypoczynek na nich umożliwi nam pełne zrelaksowanie się i odprężenie ciała.  

Czy naturalne wypełnienie wpływa na jakość snu?

Z racji tego, że materac posiada naturalne rozwiązania, wpływa on korzystnie na nasze zdrowie. W przeciwieństwie na przykład do modeli piankowych nie zawiera substancji ropopochodnych ani chemicznych, które mogłyby nam zaszkodzić. Co więcej, wykorzystanie takich elementów jak olejek rycynowy powoduje, że produkt zyskuje właściwości antyalergiczne. Dzięki temu gwarantuje wysoką higienę snu, a do tego jest bezpieczny dla każdego. Pamiętajmy o tym, że pianki, które możemy odnaleźć w materacach ekologicznych, są w pełni naturalnym artykułem. Zostały opracowane niezwykle starannie, dzięki czemu gwarantują wysoką elastyczność czy idealne podparcie ciała. Oprócz tego nie są niekorzystne dla środowiska. 

Można śmiało przyznać, że popularność materacy naturalnych będzie coraz bardziej rosnąć. Nie wpływa na to jedynie ich ekologiczne wypełnienie i pozytywne dla środowiska rozwiązania, ale i komfort oraz wygoda, jaki zapewniają. Po nocy na takim materacu na pewno będziemy budzić się wypoczęci i zrelaksowani!